vasilikou

Το συγκεκριμένο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών αποτέλεσε για μένα σταθμό στην επαγγελματική και προσωπική μου ζωή. Θα μπορούσα μάλιστα να πω με βεβαιότητα πως ξεπέρασε τις προσδοκίες που είχα κατά την εισαγωγή μου σε αυτό. Κατά την άποψή μου προσφέρει πλήρη θεωρητική κατάρτιση μέσα από μια διευρυμένη οπτική προσεγγίσεων, δίνοντας σε κάθε επαγγελματία τη δυνατότητα να επιλέξει τον τρόπο που τον αντιπροσωπεύει και επιθυμεί να εργάζεται. Επίσης, τα εργαστήρια και η πολύωρη πρακτική άσκηση δίνουν τη δυνατότητα εφαρμογής της συμβουλευτικής μέσα σε ένα «προστατευμένο» πλαίσιο με συνεχείς ανατροφοδοτήσεις, ατομική και ομαδική εποπτεία, προετοιμάζοντας τους φοιτητές με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για την άσκηση της συμβουλευτικής σε επαγγελματικό επίπεδο. Δεν θα μπορούσα, φυσικά, να μην αναφερθώ στην ατομική και ομαδική συμβουλευτική, που παρέχεται στους φοιτητές καθ’ όλη τη διάρκεια του μεταπτυχιακού, η οποία αποτέλεσε για μένα μια εξαιρετικά δυνατή εμπειρία, που καθόρισε και άλλαξε την οπτική μου στα πράγματα τόσο σε επαγγελματικό, όσο και σε προσωπικό επίπεδο.

Αισθάνομαι ειλικρινά πολύ τυχερή και περήφανη, που ανήκω στους απόφοιτους του συγκεκριμένου μεταπτυχιακού και μου δόθηκε η δυνατότητα να ζήσω μέσα από αυτό μία από τις συναρπαστικότερες διαδρομές της ζωής μου. Το ταξίδι που μου προσέφερε με έκανε περισσότερο άρτια ως επαγγελματία, αλλά κυρίως ως άνθρωπο. Θεωρώ, λοιπόν, πως δεν θα μπορούσα να είχα κάνει καλύτερη επιλογή.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον/α το επιθυμεί να εισαχθεί στο συγκεκριμένο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών, όντας ωστόσο έτοιμος/η για σκληρή δουλειά, πολλές αναζητήσεις και πολυεπίπεδες αλλαγές.

Κυριακή Βασιλικού

Κοινωνική Λειτουργός

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.