Ανακοινώνεται η παράταση (έως 9 Ιουνίου 2023) της διαδικασίας υποβολής αιτήσεων για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητριών και φοιτητών, για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) (ΦΕΚ 2890/19-07-2018/τ.B') με τίτλο: "Συμβουλευτική Ψυχολογία και Συμβουλευτική στην Ειδική Αγωγή, την Εκπαίδευση και την Υγεία".

Εδώ μπορεί να δει κανείς την προκήρυξη, ενώ η εξεταστέα ύλη έχει αναρτηθεί στο: https://sed.uth.gr/index.php/gr/studies-postgraduate/msc-counselling/eisagogi-foititon-eksetaseis/292-eksetaseis-eisagogis-mathimata-yli

Ημερομηνίες υποβολής αιτήσεων (με συστημένη επιστολή ή δια ζώσης με ραντεβού): 25 Απριλίου - 9 Ιουνίου 2023

Γραπτές εξετάσεις (στη Σχολική & τη Συμβουλευτική Ψυχολογία): Σάββατο 10 Ιουνίου 2023, ώρα: 13.00-16.00, Αίθουσες: Α (1ος όροφος Κτηρίου Δελμούζου).

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να βρίσκονται στη θόλο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, (παραλιακό συγκρότημα -Αργοναυτών & Φιλελλήνων) μία ώρα πριν την έναρξη των εξετάσεων, στις 12.00, έχοντας μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν θα υπάρξει προσωπική ενημέρωση των υποψηφίων για τη συμμετοχή στις εξετάσεις πέραν των περιπτώσεων όπου υπάρχει πρόβλημα στην αίτηση συμμετοχής. Παρακαλούμε να ενημερώνεστε για τυχόν αλλαγές και νέες ανακοινώσεις από τη σελίδα του Μεταπτυχιακού.

Συνεντεύξεις: Θα λάβουν χώρα την Παρασκευή (απόγευμα) 16/06/2023 και το Σάββατο 17/06/2023 δια ζώσης, στο παραλιακό συγκρότημα του Πανεπιστημίου στον Βόλο. Λεπτομερές πρόγραμμα θα αναρτηθεί μετά τη διενέργεια των γραπτών εξετάσεων.

Γραπτή εξέταση στην αγγλική γλώσσα (μόνο για όσους δεν έχουν αναγνωρισμένο δίπλωμα, επιπέδου -κατά ΑΣΕΠ- τουλάχιστον Β2): Παρασκευή 09/06/2023, ώρα: 18.30 - 19.30. Αίθουσα: Μπ. Βέμη