Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα και με το συνημμένο πρόγραμμα ορκωμοσιών της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, η ορκωμοσία των αποφοίτων του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής θα λάβει χώρα την Παρασκευή 24 Ιουλίου 2020 στις 10.00.

Οι απόφοιτοι καλούνται να προσέλθουν στις 9.45 στην είσοδο του Αμφιθεάτρου.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΣΤΙΣ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2020 ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ

ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΣΤΟ ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους αποφοίτους ότι κατά την τελετή της ορκωμοσίας:- Δεν θα φορούν τηβέννους, για λόγους δημόσιας υγείας.- Θα καθίσουν στις καρέκλες, οι οποίες θα είναι τοποθετημένες μπροστά από τις κερκίδες του Αμφιθεάτρου της Πολυτεχνικής Σχολής.- Μετά τον όρκο, όταν ακούσουν το όνομά τους θα σηκώνονται, θα απολυμαίνουν τα χέρια τους με αντισηπτικό, θα υπογράφουν τα απαραίτητα έγγραφα της ορκωμοσίας, θα παραλαμβάνουν μόνοι τους το πτυχίο και θα επανέρχονται στη θέση τους μέχρι τη λήξη της τελετής ορκωμοσίας.- Δεν θα προβούν σε συγχαρητήριες χειραψίες και εναγκαλισμούς με τον Κοσμήτορα, τον/ην Πρόεδρο ή τυχόν άλλους/ες παραβρισκόμενους/ες διδάσκοντες/ουσες.ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙΘα θέλαμε να ενημερώσουμε τους καλεσμένους ότι κατά την τελετή της ορκωμοσίας:- Θα καθίσουν στις κερκίδες του Αμφιθεάτρου τηρώντας τα μέτρα κοινωνικής αποστασιοποίησης (απόσταση 1,5m προς όλες τις κατευθύνσεις), όπως περιγράφονται στις σχετικές διατάξεις.- Για κάθε απόφοιτο θα παραβρίσκονται δύο (2) συγγενείς-καλεσμένοι.- Για λόγους σεβασμού προς τις εργαζόμενες καθαρίστριες, αλλά και προς το περιβάλλον (πλαστικά), παρακαλούνται θερμά να μην κάνουν χρήση σερπαντίνων, κομφετί και παρόμοιων υλικών.Το πρόγραμμα της τελετής ορκωμοσίας θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Σχολής και στον ιστότοπο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.