Βίντεο για Φοιτητές: ΕΔΩ

Μπορείτε να έχετε το Ms - Teams και στο κινητό σας από ΕΔΩ

Εγχειρίδιο χρήσης στα Αγγλικά ΕΔΩ

Αγαπητοί φοιτητές,

Έχουν αρχίσει ήδη μαθήματα εξ αποστάσεως. Σας ενημερώνουμε ότι:

1. Από το Τμήμα σας ή τον Καθηγητή σας θα ενημερωθείτε για το αν το μάθημά του θα γίνει διαδικτυακά και με ποιόν τρόπο. ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΕ το μάθημά σας στο e-class, το οποίο θα ενημερωθεί τις προσεχείς ημέρες (το πολύ μέχρι 22/3) με ανακοίνωση που θα έχει τον ΚΩΔΙΚΟ σύνδεσης του MS Teams.

2. Αν ενημερωθείτε πως το μάθημα θα γίνει μέσω της πλατφόρμας MS-TEAMS, για να ετοιμάσετε την συσκευή (pc, tablet, mobile phone) από την οποία θα παρακολουθήσετε το μάθημα, πρέπει να ακολουθήσετε τις οδηγίες https://it.uth.gr/kb/ms-teams-syndesi-kai-hrisi. Σύντομα στον ίδιο σύνδεσμο θα είναι διαθέσιμο και σχετικό βίντεο.

3. Για τυχόν προβλήματα που θα συναντήσετε παρακαλούμε στείλτε μήνυμα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι παραπάνω οδηγίες μπορεί να αναθεωρηθούν καθώς εξελίσσεται η δράση.

Ο Προϊστάμενος
Της Δ/νσης Μηχανοργάνωσης