Οι εξετάσεις στην αγγλική γλώσσα για την εισαγωγή στο Π.Μ.Σ. "Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή" θα πραγματοποιηθούν τη Δευτέρα 11 Μαΐου 2015 και ώρες 19:00-21:00 στο Αμφιθέατρο Κορδάτος (Ισόγειο, Παραλιακό Συγκρότημα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας).

Οι υποψήφιοι για να συμμετέχουν στην εξέταση θα πρέπει να έχουν μαζί τους Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατήριο.

Υπενθυμίζεται ότι από την εξέταση στην αγγλική γλώσσα εξαιρούνται οι κάτοχοι α) Proficiency (Πανεπιστημίων Michigan ή Cambridge) ή/και οι πτυχιούχοι ομοταγών αναγνωρισμένων αγγλόφωνων ιδρυμάτων της αλλοδαπής (απαιτείται αναγνώριση του τίτλου σπουδών από τον ΔΟΑΤΑΠ/ΔΙΚΑΤΣΑ) και β) οι πτυχιούχοι Τμημάτων Αγγλικής Φιλολογίας Πανεπιστημίων της ημεδαπής.

Οι ανήκοντες στην ειδική κατηγορία θα εξεταστούν στην αγγλική γλώσσα την ίδια ημέρα και ώρα, εφόσον δεν απαλάσσονται με βάση τα ανωτέρω.

Οι πίνακες με τα ονόματα των συμμετεχόντων θα ανακοινωθούν.

UTH Logo 30years GR20xronia ptea