Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 5:30μμ πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη εκδήλωση υποδοχής των μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή» του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Η εκδήλωση έλαβε χώρα στον χώρο της πρυτανείας προκειμένου η Διευθύντρια του Π.Μ.Σ., Καθηγήτρια, κα Βλάχου Αναστασία, καθώς και μέλη ΔΕΠ του Τμήματος που ήταν παρόντα να καλωσορίσουν τους/τις 53 μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές και φοιτήτριες με ακαδ. έτος εισαγωγής το 2017-2018. Στην εκδήλωση δόθηκε ατομικός φάκελος σε κάθε φοιτητή/ήτρια και υπήρχε μπουφές αλμυρών και γλυκών εδεσμάτων. Οι φοιτητές/ήτριες της Α΄ Κατεύθυνσης «Ειδική Αγωγή και Ενταξιακή Πράξη» και της Β΄ Κατεύθυνσης «Μαθησιακές Δυσκολίες» μετά το πέρας της εκδήλωσης παρακολούθησαν το κοινό εναρκτήριο μάθημα του χειμερινού εξαμήνου.

Φωτογραφικό υλικό:

pms17 6 pms17 2 pms17 4