Παρουσίαση του Νέου Χρηστικού Λεξικού της Ακαδημίας Αθηνών

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής και το Π.Μ.Σ «Ειδική Αγωγή» του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας την Πέμπτη 22/1/2015 και ώρα 19:00 σας προσκαλούν στην παρουσίαση του Νέου Χρηστικού Λεξικού της Ακαδημίας Αθηνών (Αμφιθέατρο Σαράτση, Συγκρότημα Παπαστράτος, Βόλος) από τον κ. Χριστόφορο Χαραλαμπάκη, Καθηγητή Γλωσσολογίας του Τμήματος Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Την εκδήλωση θα προλογίσει ο κ. Ναπολέων Μήτσης, Ομότιμος Καθηγητής Γλωσσολογίας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Οι εγγραφές όσων επιθυμούν να παρακολουθήσουν την εν λόγω εκδήλωση θα πραγματοποιηθούν την ίδια ημέρα και ώρες 18:30-19.00 και στο τέλος θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Στους παρακάτω συνδέσμους θα βρείτε την πρόσκληση και το Δελτίο Τύπου της εκδήλωσης.

Δελτίο Τύπου

Στοιχεία Επικοινωνίας: τηλ. 24210 74756 και e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

UTH Logo 30years GR20xronia ptea